znajdź pracę marzeń

Czy warto marzyć?

Dorosły człowiek marzyciel, brzmi jak oksymoron, prawda?

Wydawać się to może wręcz niepoważne, żeby dojrzała osoba zajmowała się takimi błahostkami, ale czy rzeczywiście dorosłość musi nas pozbawiać marzeń?

Marzenia są tylko dla dzieci?

Czy aby na pewno?

Z takim stwierdzeniem można spotkać się bardzo często. W końcu to dzieci są mistrzami od wymyślania nieprawdopodobnych historii, w przeciwieństwie do dorosłych, którzy powinni twardo stąpać po ziemi.

Czy nie możesz pragnąć czegoś, co dziś wydaje się niemożliwe?

Czy to, że dziś to jest niemożliwe, oznacza, że tak będzie zawsze?

Wreszcie, po co nam marzenia?

 

Postaram się dzisiaj odpowiedzieć na te pytania.

 

Niewątpliwie gdyby nie marzenia, większość wynalazków, z jakimi mamy dziś do czynienia, po prostu by nie istniała.

Zgodzisz się z tym?

Dlatego, aby marzyć, potrzebujesz otwartego umysłu, który nie jest hamowany przez żadne ograniczające przekonania.

To one są winne temu, że trudno Ci uwierzyć w marzenia, czasem wręcz sprawiają, że po prostu boisz się marzyć.

Dlaczego boisz się marzyć?

Nawiązując do tego, co wcześniej przeczytałeś, strach przed marzeniami może wywodzić się z Twoich przekonań.

Sama oprócz tego, wyodrębniłam jeszcze 4 powody, przez które możesz mieć z tym problem.

 

Jestem ciekawa, czy się z tym zgodzisz. Nie marzysz bo:

 1. Boisz się opinii innych – dla kogoś Twoje marzenia mogą wydawać się dziwne, lub niemożliwe do realizacji. Boisz się o nich mówić, czy w ogóle je mieć, bo nie chcesz stać się pośmiewiskiem. A marzenia należą do tej bardzo intymnej sfery naszych pragnień, stąd sami nie zawsze umiemy je zwerbalizować. Nie dziwi więc, że krytyka tego, co jest tak bardzo „nasze”, może ranić.
 2. Boisz się porażki – znasz swoje marzenia, może nawet wiesz, czego potrzebujesz, żeby je osiągnąć, jednak co wtedy, gdy się nie uda? Porażka to nic przyjemnego, lepiej więc nie próbować, niż się rozczarować.

 3. Boisz się sukcesu – tak, tak, wcale się tu nie pomyliłam. Sukcesu też często się boimy. Bo o ile w porażce znajdą się tacy, którzy przyjdą i pocieszą, to w sukcesie już jest niewiele osób, które umieją szczerze wesprzeć. Drugim elementem sukcesu jest też odpowiedzialność. Skoro Ci się udało, to znaczy, że musisz to dalej pociągnąć. Sukces wiąże się z wysiłkiem, a nam tak nie chce się wysilać…

 4. Marzenie Ci nie wychodzi – po prostu. Nie wiesz jak się do tego zabrać. Czujesz się głupio na myśl o tym, że teraz masz o czymś marzyć. Taka sytuacja też często się zdarza.

Dlaczego marzenia są tak ważne?

Wbrew pozorom, marzenia mają ogromną moc. To one wyzwalają Twoją kreatywność, pozwalają wypłynąć na wierzch Twoim pragnieniom i tęsknotom.

Dzięki nim możesz uświadomić sobie to, na czym Ci tak naprawdę zależy, dlatego też często mają działanie wręcz terapeutyczne. Dzięki marzeniom możesz, krok po kroku projektować drogę swojej kariery.

 

>>Sprawdź warsztaty online Odkryj Swoją Drogę<<

 

Są więc one bezsprzecznie motorem Twojej zmiany. Niestety, często wydaje nam się, że gdy nasze marzenia będą zbyt abstrakcyjne, to i tak nic po nich, po co więc w ogóle marzyć? Co w takiej sytuacji robisz najczęściej? Wymyślasz mnóstwo wymówek, żeby za tym marzeniem nie iść, bo albo jesteś już na coś za stary/za młody, masz za mało doświadczenia/pieniędzy/znajomości… Przykłady można by mnożyć w nieskończoność, ale czy to ma sens?

 

Z pewnością możesz teraz pomyśleć: „Ale ja na marzenia nie mam czasu, może kiedyś”. Tylko że to kiedyś może nie przyjść. Dlatego mam dla Ciebie listę pytań, które pomogą Ci oddać się marzeniom, a jeśli do tej pory nie wiedziałeś, jak to zrobić, to one Ci w tym pomogą.

 

 • Czego tak szczerze naprawdę pragniesz?
 • Gdyby istniała ukryta pasja w Twoim życiu – co by to mogło być?
 • Jeżeli jest coś, od czego uciekasz albo czego unikasz, co to takiego?
 • Czego Ci w życiu brakuje, za czym tęsknisz?
 • Jakie jest Twoje największe marzenie na tę chwilę?
 • Na jaką zmianę jeszcze nie jesteś gotowy?
 • Kim się staniesz, jeśli będziesz miał wszystko, co chcesz?

 

Teraz wybierz jedno z tych 7 pytań i zacznij marzyć – ŚMIAŁO!

znajdź pracę marzeń

Warsztat- ODkryj Swoją Drogę

Weź udział w profesjonalnym procesie, dzięki któremu stworzysz swoją wizję życia zawodowego, zidentyfikujesz atuty i osiągnięcia, obalisz hamulce i nauczysz się autoprezentacji, żeby wygrać w rekrutacji.

Tagi: Brak tagów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są *