VOD Konferencja 4 – Przygotuj się na burzliwy Rynek pracy

Funkcje kursu
- Wykłady 6
- Quizy 0
- Studenci 14
- Oceny Tak
-
Prelekcja - Jak się przebranżowić [Izabela Wojtachnik]
Takie pytanie często słyszę od osób, z którymi prowadzę rozmowy i konsultacje rozwojowe. Dzisiaj umiejętność wykorzystania swojego potencjału oraz kluczowych kompetencji jest dla Ciebie główną szansą na zdobycie nowej pracy. Być może myślisz o zmianie pracy, ale nie wiesz w którym kierunku iść. Albo czujesz wypalenie i wiesz, że potrzebujesz sprawdzić się w czymś innym. Zapraszam Cię na prelekcję, z której dowiesz się: jak strategicznie podejść do przebranżowienia, jakie błędy najczęściej popełniają osoby, które chcą zmienić branże/zawód, jakie czynniki powinny być spełnione, by udało ci się to zrobić z sukcesem.
-
Prelekcja - Jak stworzyć własną stronę wizytówkę niskobudżetowo [Sylwia Stein]
Z prezentacji dowiesz się w jakim sposób przy niewielkim budżecie, samodzielnie stworzyć funkcjonalną stronę wizytówkę na WordPress krok po kroku – od koncepcji, poprzez wybór domeny i hostingu, aż po wdrożenie. Otrzymasz ode mnie wskazówki: o czym koniecznie należy pamiętać, co na stronie znaleźć się powinno, jak sprawić, by była ona przyjemna w odbiorze.
-
Prelekcja - Mobbing w pracy zdalnej - czy jest możliwy? [Izabela Wojtachnik i Joanna Cur]
Niby masz pracę, ale nie do końca czujesz czy chcesz być tu, gdzie jesteś teraz. Zastanawiasz się czy to, co się wokół Ciebie dzieje, to czasami nie mobbing? A może to dyskryminacja? Nie wiesz przecież jak te dwie sytuacje odróżnić. Pracujesz zdalnie, rzadziej niż zwykle kontaktujesz się ze swoim zespołem. Nie masz się komu wyżalić. Zresztą inni pewnie nie mają lepiej. Podczas tego wywiadu dowiesz się, co zrobić, aby sobie pomóc. Powiem Ci jakie masz prawa, czy warto mówić o swojej sytuacji głośno i do kogo możesz zwrócić się o wsparcie.
-
Prelekcja - Wirtualna Asystentka-zawód przyszłości! [Katarzyna Racisz]
Zapraszam na prelekcję, z której dowiesz się m.in: Czym zajmuje się wirtualna asystentka? Czy każdy może zostać wirtualną asystentką/wirtualnym asystentem? Jak zacząć działać w branży wirtualnej asysty? Jak się wyróżnić i zdobywać klientów? Ile zarabiają wirtualne asystentki? Pułapki w pracy wirtualnej asystentki? Jak odnieść sukces jako wirtualna asystentka?
-
Prelekcja - Jak zostać ekspertem od cyfryzacji przedsiębiorstw. [dr Robert Wojtachnik]
Poznaj jaki jest popyt na ekspertów cyfryzacji wśród pracodawców. Dowiesz się w jakich obszarach możesz się specjalizować. Przekonasz się, że nie jest to dziedzina zdominowana jedynie przez umysły ścisłe, lecz ludzie o różnych osobowościach i talentach również mogą się w niej odnaleźć. Pokażę jakie kompetencje są cenione w tej profesji. Na naszych oczach zmienia się świat, staje przed nami coraz więcej wyzwań. Ci, którzy postawili na cyfryzację odnieśli w czasach pandemii duży sukces. Brak kompetencji w dziedzinie cyfryzacji zmniejsza szanse na rozwój w nowoczesnej dziedzinie na rynku pracy. Ci, którzy posiadają takie kompetencje – mogą liczyć na coraz wyższe wynagrodzenie, są pożądanymi pracownikami dla wielu wiodących firm. Jeśli chcesz realizować zawód w przyszłości, zarobić na realizację swoich marzeń i zyskać bezpieczeństwo zatrudnienia – ta prelekcja jest dla Ciebie.
-
Prelekcja - Dlaczego etykieta i savoir-vivre wracają do grupy wiodących kompetencji zawodowych? [Ewa Brok]
Dla osób dla których, kompetencje i wizerunek w świecie, w którym pierwsze wrażenie robi się tylko raz, korespondencja biznesowa, ma bardzo duże znaczenie. Dlaczego? Doczekaliśmy czasów w których jesteśmy bardzo złączeni z technologią, a to pociąga za sobą, fakt, że każdego dnia, jesteśmy atakowani potokiem informacji i musimy nauczyć się te informacje selekcjonować, ale oznacza to również, że my też jesteśmy selekcjonowani. Zatem zarówno email, jak i inne formy naszej aktywności w sieci, czy to komentarze na forach czy umieszczane w sieci zdjęcia, filmy – to nasze wirtualne wizytówki, które wywołują jakieś wrażenia u odbiorców i to od nas zależy, jakie to mają być wrażenia. I chociaż ten model grzeczności komputerowej, jak twierdzi profesor Ożóg, jest trochę prostszy i bardziej tolerancyjny, to jest i należy go stosować. Kultura obowiązuje nas bowiem zawsze i wszędzie.