JAK ZNALEŹC PRACĘ

4 super ważne powody, dla których warto brać udział w konferencjach online

Od czasu do czasu na rynku pracy pojawiają się zawirowania. Wiele osób mówi wprost “Za chwilę mogę stracić pracę. Co teraz? Widzę, co się dzieje, ale jak powinienem zareagować?” 

I tu pojawiają się różne pomysły, podyktowane strachem, paniką lub brakiem doświadczenia. 

Jeśli Ty też należysz do grona osób, które zastanawiają się nad tym, jak przygotować się na burzliwy rynek pracy, przeczytaj ten tekst. Opowiem czy warto inwestować swój czas w internetowe konferencje i co zrobić, aby wyprzedzić konkurencję na rynku pracy.

Praca nad nowymi nawykami i wizualizacją lepszej rzeczywistości. Czy konferencje online dają realną wartość?

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, czy warto zapisywać się a później uczestniczyć wydarzeniach, podczas których w jednym czasie i w jednym miejscu masz dostęp do kilku ekspertów, to po przeczytaniu tych 4 powodów już nie powinieneś mieć wątpliwości.

To co? Gotowy?

4 powody, dla których warto brać udział w konferencjach online

1. Prelegenci dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem

 

Czy wiesz, że biorąc udział w konferencjach online w jednym miejscu i czasie masz dostęp do osób, które w przyjaznej atmosferze i w kameralnym gronie opowiadają nie tylko o swoim doświadczeniu, ale przede wszystkim dzielą się swoją wiedzą? To prawda! Prelegenci pokazują tipy, wskazówki i nowości, które warto wdrożyć u siebie, zanim zrobi to Twoja konkurencja.

 

Pssst! Nie każdy o tym wie, że dobrze dopracowane CV i właściwie uzupełnione profile na mediach społecznościowych to spora przewaga, którą warto wykorzystać. Po jednym z wykładów uczestnicy pisali:

“Na pewno na pierwszy rzut pójdzie u mnie dopracowanie podsumowania zawodowego, swojego cv i mentalne otwarcie się na nowe możliwości, plus LinkedIn. Do tego praca nad swoimi nowymi, dobrymi nawykami i wizualizacją lepszej rzeczywistości:)

2. Prelegenci inspirują do działania

 

Okazuje się, że 7/10 uczestników konferencji online od razu wdraża w życie zdobytą wiedzę.

Dlaczego?

Treści i wskazówki, do których masz dostęp podczas takich wydarzeń jak konferencja “Przygotuj się na burzliwy rynek pracy” podane są w tak przystępny sposób, że na efekty nie trzeba długo czekać. Wystarczy, że zaczniesz działać!

 

Ostatnia konferencja np. pozwoliła wielu osobom od razu poprawić swój profil na LinkedIn albo uzupełnić dokumenty aplikacyjne, bo dowiedzieli się jak to szybko zrobić. Jednym słowem zaoszczędzili swój czas, korzystając z podpowiedzi ekspertów.

 

Izabela napisała: “Już wprowadziłam zmiany na LinkedIn i w tym tygodniu siadam do pisania podsumowania. Może też po pandemii spróbuję znaleźć kogoś w moim mieście, kto wykona ze mną analizę kolorystyczną :)”

Dostęp do wszystkich nagrań z konferencji możesz nabyć w specjalnej cenie TUTAJ

3. Uczestnicy konferencji online mają okazję zadawać swoje pytania i od razu dostaną odpowiedź

 

Czy to nie jest wspaniałe? Pewnie nie raz czułeś, że błądzisz, albo widziałeś, że coś Ci nie gra w Twoim CV, bo nikt do Ciebie nie dzwoni, mimo że wysłałeś 47 aplikacji w ciągu miesiąca… Być może kiedyś chciałeś o coś dopytać, albo skonfrontować swój punkt widzenia, ale nie wiedziałeś do kogo możesz się z tym zwrócić.

Na szczęście webinary i konferencje online pozwalają na żywo zadać pytanie prelegentowi i dzięki temu od razu można uzyskać odpowiedź. 

 

Na ostatniej konferencji uczestnicy dowiedzieli się na przykład jak zadbać o warstwę wizualną, czyli o fryzurę, makijaż i ubranie. Usłyszeli od ekspertów o tym, że warto zwrócić uwagę na kolory, bo są takie, które wzbudzają zaufanie i dzięki temu można lepiej wypaść w czasie rozmowy kwalifikacyjnej.

 

Emilia napisała: “Jestem absolutnie zbudowana jakością przedstawionej wiedzy, forma jej podania, bardzo dużo praktycznych wskazówek. Znalazłam wiele odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Poprawiłam już LinkedIn i na pewno czuje się zmotywowana do szukania swojej drogi zawodowej jeszcze bardziej świadomie🙂”

 

 Asia napisała: “Dużo praktycznej wiedzy i co najważniejsze – interaktywnie!

4. Uczestnicy konferencji zmieniają swoje nawyki

 

Nie wiem, czy wiesz, ale czasami wystarczy mała zmiana, inne podejście, albo świadomość pewnych zachowań i człowiek już inaczej podchodzi do realizacji własnych celów.

Choć to brzmi niewiarygodnie, ale nawet wizualizacja swojej przyszłości sprawia, że zaczynamy skupiać się na rzeczach istotnych, które pomagają nam w drodze do uzyskania satysfakcjonującego życia prywatnego i zawodowego.

 

Właśnie o tym przekonali się uczestnicy konferencji “Przygotuj się na burzliwy rynek pracy”, kiedy usłyszeli o dobrych nawykach, pracy w blokach czasowych i wielu innych wskazówkach, związanych z produktywnością.Paweł napisał: “Dziękuję za porady. Idę przebrać się z piżamy :)”

Karolina dodała: “Produktywnie będę pracować w blokach czasowych.”

Weronika przyznała, że “Trzeba mieć swoją wizję, żeby wiedzieć, w którym kierunku podążać”.

 

“ Z dzisiejszego Twojego wystąpienia biorę strategię, spróbuję ją opracować dla siebie na tyle ile będę mogła.”Czy warto brać udział w konferencjach online? Gdybym wypowiedziała się tylko jako organizator byłabym stronnicza, bo wiadomo włożyłam w to dużo pracy, zaprosiłam wspaniałych gości takich jak: Anna Ratyńska-Manitius, Wojciech Manitius Ratyński, Anna Ciołek, Monika Gawanowska, Magda Ferretti, Justyna Przybylska, Anna Hawryluk, Beata Biegała, Dorota Anna Wróblewska, dr Robert Wojtachnik. 

 

Jednak po konferencji otrzymałam wiele pozytywnych opinii od uczestników, które mówią same za siebie. Zobacz. To dwie z nich.

“W związku z tym, że jestem obecnie w momencie zmiany dalszej drogi zawodowej Pani konferencja podniosła mnie na duchu. Jestem doradcą zawodowym i zobaczyłam cudowny warsztat. Konferencja pokazała mi, że nie jestem sama w takiej sytuacji zawodowej, która jest trudna. Otrzymałam mnóstwo bardzo ciekawych inspiracji do planowania i realizowania celów. Dodatkowo wygrałam nagrodę Pani szkolenia i książkę 🙂

Bardzo Pani dziękuje, wniosła Pani dużo słońca w moje trudne dni.”

 

Cześć Iza

Dziękuję za wiadomość. Podziwiam Twoje zaangażowanie i chęć dzielenia się wiedzą.

To dla mnie najlepszy dowód na to że to co chcesz przekazać odbiorcom jest autentyczne, że masz z tego satysfakcje i spełnienie.

W gąszczu różnych darmowych propozycji (z lokowaniem produktu=usługi) trzeba wyłuskać nie tylko wartościowe ale i wiarygodne informacje.

Twoje webinary plus ostatnia konferencja (!) mnie przekonują 🙂”Mój komentarz jest chyba zbędny! Opinie uczestników mówią same za siebie. Jeszcze raz serdecznie dziękuję prelegentom i uczestnikom. Dziękuję za poświęcony czas, aktywność i pozytywny feedback. 

Coś czuję, że to nie była ostatnia konferencja! Do następnego razu!

Dostęp do wszystkich nagrań z konferencji możesz nabyć w specjalnej cenie TUTAJ

Tagi: Brak tagów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są *